Genel

Fue Tekniği İle Saç Ekimi Nedir | Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır !

Fue tekniği ile saç ekimi son dönemde en fazla tercih edilen saç ekimi yöntemlerinden biri. Peki Fue saç ekimi nasıl yapılır, bugün bu soruları sizlere cevaplayacağız. Konuşurken bazı teknik terimler kullanacak olsak da sizlere bunları anlaşılır ve basit bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Şimdi başlayalım!

fue saç ekim fiyatları

Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Fue Tekniği İle Saç Ekimi

Fue tekniği saç ekiminde kullanılan en yeni ve en ortak tekniklerden biri. FUE tabii ki de bir kısaltma. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun kısaltılmış hali olan bu teknikle saçlarınızın çok olduğu yerlerden local anestezi ile alınan donör saçlar, saç ekimi yapılmasını istediğiniz alana saçın doğal yönüne uygun olarak ekilir. Saçlarınızın gür olduğu yerden alınan bu sağlıklı saçlar belli oranda kısaltılır ve saçınızın az olduğu yerlere ekimi yapılır.

Özellikler 2013 yılından itibaren saç ekiminin tanınmasıyla daha da fazla yaygın hale gelen fue ile saç ekimi cerrahi bir müdahale olmadığından bu hizmeti almak isteyen hastaların korkularını biraz daha indirdi.

Fue Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır 

Fue tekniği ile saç ekimi nasıl yapılır konusuna gelirsek söyleyeceğimiz önemli şeyler var. Yapılacak bu hizmeti ne kadar iyi bilirseniz o kadar içiniz rahat olacağından sizlere sadece bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

 • Öncelikle vurulan küçük ve acısız iğne ile bölge uyuşturulur.
 • Saçlarınızın sağlıklı ve gür olduğu bölgelerden greftler alınır
 • Daha sonra daha önceden belirlediğiniz sayıdaki greftlerin ekileceği bölge belirlenir.
 • Alınan donör saçlar 1 mm kısaltılır ve fue tekniğiyle ekime hazır hale getirilir.
 • Saçınızın çıkış şekline göre estetik cerrahi uzmanlarının öncülüğünde ekim yapılır.

FUE Yöntemi Nedir ve Özellikleri

 • İz kalmaz. En başta minik sıyrıklara rastlayabilirsiniz fakat kısa zamanda kapanacaklarından dolayı izsiz bir müdahaledir.
 • 1 greftte ortalama 2 saç teli vardır.
 • Kök hücre sahibi siz olduğunuzdan uyum problem yaşanmaz.
 • Doku zararı oluşmaz
 • Saç durumunuza bağlı olarak bir seansta yaklaşık 3000 ile 5000 arası greft alınabilir.
 • Müdahale sonrasında hissedeceğiniz ağrılar bu yöntemde daha az olduğundan daha çok tercih edilir.

Saç ekimi sonrası saçlarınızın bir kısmı dökülecektir fakat gelecek aylarda daha kuvvetli ve gür çıkacaktır. Gerekli beslemeler ve kontroller ile saçlarınızı güçlü tutmanız gerekmektedir.

Fue Tekniği ile Saç Ekimi Fiyatları

Fue tekniği ile saç ekimi fiyatları aslında kişiden kişiye, durumdan duruma değişiklik gösteriyor. Alınacak greft sayısı fiyatları değiştireceğinden ekim yapılacak alan da fiyatları etkilemektedir. Şehirden şehire farklılık gösteren saç ekimi fiyatları ortalam 3000 TL’den 8000 TL’ye kadar farklılık gösteriyor.

FUE ile Saç Ekimi Sonrası 1. Ay

Ekilen saçların çoğunda dökülme gerçekleşir. Telaş etmemeniz gerekmektedir. Çünkü uzama işlemi uzun süreli bir işlemdir.

FUE ile Saç Ekimi Sonrası 2.Ay ve 3.Ay

Dökülen saçlar çıkmaya başlar.

FUE ile Saç Ekimi Sonrası 6. Ay

Saç ekimi sonrası dökülen saçlar gür bir şekilde çıkmaya başlar. En son ekilen saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındıklarından dolayı adapte olduğu yeni bölgede dökülmezler. Saçlarınız kendinizin sahip olduğu doğal renginde çıkar ve herhangi genetik bir değişiklik yaşanmaz.

FUE Tekniğiyle Saç Ekimi Profesyonellik Gerektirir

Daha önce de belirttiğimiz gibi profesyonellik isteyen bu uygulama uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Mevzu sadece greftlerin alınıp, boş olan bölgelere ekilmesi değil aynı zamanda saçların doğal çıkış özelliklerine, karakteristik yapısına ve estetik duruşuna göre ekilmesi gerekiyor. Saç ekimi uzmanlık gerektirir. Özellikle FUE Tekniği ile saç ekimi doktor kontrolünde ve saç ekimi uzmanı eşliğinde, estetik cerrahi uzmanlarının eşliğinde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılar

Sitemizde yayınlanan yazılar sadece tavsiye niteliğindedir. Hastalığınızla ve problemlerinizle alakalı doktora başvurmadan online bilgiler ile hareket etmenizi önermiyoruz.

İçerikler tavsiye niteliğinde olup, yazılar içerik üreticileri tarafından üretilmektedir ve ne yazarlar ne de site sahipleri sorumluluk kabul etmemektedir.

MORMİRKET Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

To Top