Doğal Yağlar

Kakao Yağının Faydaları Nelerdir | Kakao Yağı Nasıl Kullanılır

Kakao yağının faydaları üzerine konuşacağımız bu yazımızla karşınızdayız. Sırasıyla neye nasıl iyi geldiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Doğal yağların faydaları elbette gözardı edilemez fakat hiçbir zaman doğal bir yağı hastalığınıza bir doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.

kakao yağının faydaları nelerdir

Kakao Yağının Faydaları 

Kakao yağının cilde faydaları üzerine konuşacak olursak, barındırdığı E vitamini ile cildi besler ve katı kakao yağı kullandığınız zaman bu mucizevi yağ nemi derinize hapseder ve nemlendirici vazifesi görür. Cildinize yumuşak ve parlak bir görünüm sağlar.

Hakkında bilinen yanlış bir bilgi var onu da hemen verelim. Kakao yağı cildinizin bronzlaşmasına yardımcı olur fakat güneş yağı etkisi göstermez. Bu nedenle kakao yağı sürerek güneş altında uzun süre kalmanız cildinize zarar verir ve yaşlandırır.Çoğu güneş yağlarının içinde kakao yağı mevcuttur fakat içinde mevcut olması tek başına güneş yağı olarak kullanılabilir manasına gelmiyor. Kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bir bilene sormadan böyle bir şeye kalkışmayın.

Kakao yağını her yaraya olmasa da iyileşmekte olan bir yaraya düzenli uygularsanız kaşınma konusundaki şikayetlerinizde azalme gerçekleşebilir.

Kakao yağının dudaklara faydası ise tabii ki nemlendirici gücünden geliyor. Soğuk ve sert rüzgarlardan dudaklarınızı korumak istiyorsanız E vitamini deposu olan ve nemlendirici etkisi kuvvetli olan kakao yağı sizin için biçilmiş kaftan.

Kakao yağı barındırdığı antioksidanlardan kaynaklı stres azaltıcı etkiye sahiptir.

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır

Öncelikle doğal olanla olmayanı ayırmamız lazım. Doğal kako yağı yoğun bir kıvama sahiptir. Eğer fazlaca akışkan ve su zeytin yağı kıvamındaysa o yağ muhtemelen katkısız kakao yağı değildir. Katı bir yapıya sahip olduğundan dolayı hafif ısıda eriterek kullanabilirsiniz. Kesinlikle kaynatmayın ve yüksek ısıda eritmeyin. Eridikten sonra vücudunuza, saçlarınıza, dudaklarınıza, cildinize uygulayabilirsiniz.

Bir sonraki konumuzda sizlere kakao yağının zararlarından bahsedeceğiz. Her şey gibi bu yağında belli durumlarda kullanılmaması gerekiyor. Umarız faydalı olur. Sağlıcakla kalın.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılar

Sitemizde yayınlanan yazılar sadece tavsiye niteliğindedir. Hastalığınızla ve problemlerinizle alakalı doktora başvurmadan online bilgiler ile hareket etmenizi önermiyoruz.

İçerikler tavsiye niteliğinde olup, yazılar içerik üreticileri tarafından üretilmektedir ve ne yazarlar ne de site sahipleri sorumluluk kabul etmemektedir.

MORMİRKET Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

To Top