Genel

Kolon (bağırsak) Temizliği Nasıl Yapılır | Bağırsak Detoksu | Bağırsak Kürü

bağırsak detoksu kolon temizleme

Bağırsak temizleme kürü

Kolon Temizliği Nasıl Yapılır | Kolon Nedir | Bağırsak Detoksu Nedir

Kolon demek kalın bağırsak demektir. Bağırsak sorunları gerek erkek gerekse bayan olsun insanlarda ciddi bir sağlık problemidir. Yenen yiyecekler bağırsak hareketleri ile çıkarılamadığı zaman vücutta ciddi sağlık sorunları ve toksin birikimlerine sebebiyet verir. Bu olay da zamanla kişiyi rahatsız eder ve strese sokar. Kalın bağırsak temizliğinin günümüzde önemli bir yeri mevcuttur.

Bilimsel araştırmalar sayesinde bağırsak temizliği ile vücudun birçok mikroorganizmadan arındırıldığı kanıtlanmıştır. Daha sağlıklı bir yaşam sağlanmıştır. Bağırsak temizliği ile vücut toksinlerden arınır. Ayrıca kilo problemi yaşayanların da zayıflamalarına yardımcı olmaktadır.

 

Kolon Temizliği Hangi Yöntemlerle Uygulanır? Bağırsak Temizleme Kürü

Bağırsak temizlemenin çeşitli yolları vardır. Bunlardan bazıları lavman, müshil, bitkisel çaylar, sulu gıdalardır. Bağırsak temizleyen yiyecekler de mevcuttur. Bunlar lifli meyve ve meyve suyu(doğal yollardan elde edilen meyve sularının etkisi daha büyüktür), yoğurt, lifli besinler, çiğ sebze suları, limon suyu, zencefil, keten tohumu, aloe veradır. Kolon temizliği herkese iyi gelmemektedir. Bir klinikte kolon temizliği yaptırmadan önce evde mutlaka doğal çözümler denenmeli, durum kontrolü yapılmalı eğer başarısız olunursa kliniğe gidilerek tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır.

Kolon temizliğinin kişi için güvenli olup olmadığı konularında doktora danışılmalıdır. Bitkisel çözümlerde de yan etkiler olabilmektedir. Bu nedenle dikkatli bir yol izlenilmesi ve doktor tavsiyesi alınması önemlidir. Bitkisel çözümler sonucunda bir yan etki görüldüğünde ve sindirim sisteminde herhangi bir aksama oluştuğunda da işlem durdurulmalı ve bir hekime danışılmalıdır.

Lavman tekniğini uygulamak bağırsakları temizlemek ve yıkamak, bağırsak temizliğinde en önemli yöntemdir. Eczanelerde satılan lavman setlerini eczacıdan alarak bağırsakları temizleyebiliriz. Ancak birçok erkek lavman olmaya yanaşmamaktadır. Kişisel korku ve endişelerden dolayı doktora gitmemekte ve rahatsızlığın boyutu daha artmaktadır. Şikayetleri artık dayanılmaz boyuta geldiğinde bir hekime müracaat edildiği için tedavi zaman almakta, hatta bazı hastaların yatarak tedavi olmaları yoluna gidilmektedir. Oysaki erken teşhis ve tanı ile bu tür rahatsızlıklar kolaylıkla giderilmektedir.

Sağlıklı Günler Dileriz…

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılar

Sitemizde yayınlanan yazılar sadece tavsiye niteliğindedir. Hastalığınızla ve problemlerinizle alakalı doktora başvurmadan online bilgiler ile hareket etmenizi önermiyoruz.

İçerikler tavsiye niteliğinde olup, yazılar içerik üreticileri tarafından üretilmektedir ve ne yazarlar ne de site sahipleri sorumluluk kabul etmemektedir.

MORMİRKET Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

To Top