Genel

Toksin Atıcı Yiyecekler – Toksinlere Karşı 5 Doğal Besin Kaynağı Nedir?

Toksinlere karşı ne iyi gelir

Toksin Atıcı Yiyecekler Nelerdir Toksinlere Karşı 5 Doğal Besin Kaynağı Nedir?

Toksin atıcı yiyecekler nelerdir, toksinlere karşı besinler yazımıza hoşgeldiniz. Toksinlere karşı vücut metabolizmasını güçlendirecek olan besin kaynaklarının tüketimine gerekli önemi vermemiz gerekmektedir. Siz okurlarımız için yapmış olduğumuz araştırmada toksinlere Karşı 5 Doğal Besin kaynağını Fransa’da bulunan ünlü Thermes de Brides-les-Bains zayıflama kampının ünlü doktorlarından Nathalie Negro‘ nun söyleşisinden öğrendik.

Negro söyleşisinde potasyum açısından zengin, sodyum oranı düşük olan  meyve ve sebzelerin tüketiminin vücudumuzda detoks etkisi oluşturduğunu söyledi. İşte Negro’nun “Zengin antidoksan içerikleriyle hücrelere direkt etki ederek vücudun yaşlanmasını önlüyor” dediği 5 altın değerindeki besin ve faydaları…

(Potasyum açısından zengin olan besinler adlı yazımıza buradan ULAŞABİLİRSİNİZ..)

 1- Domates

Potasyum açısından zengin olan domates ayrıca içerisinde bulunan likopen sayesinde vücudumuzda bulunan toksinleri temizlemekle kalmayıp mide sağlığı ve prostat kanserine karşı da koruyucu bir etken sağlamaktadır. Püresini ve suyunu gün içerisinde tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Domates Suyu Yapımı

2-3 adet domatesin suyu sıkıldıktan sonra arzuya göre içerisine bir yemek kaşığı limon ve zeytinyağı ilave ederek tüketebilirsiniz. içerisine eklenen limon suyu domatesin içerisinde bulunan likopen seviyesini yükseltecektir. Ayrıca zeytinyağı da içerisinde bulunan diğer vitamin ve proteinlerin suda daha çabuk çözülmesine yardım edecektir.

 2- Rezene 

Rezene çekirdekleri çayı mükemmel bir detoks sağlayıcısıdır. Rezene suyu kanda bulunan fazla ürik asidin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca vücutta bulunan fazla safrayı azaltarak karaciğerin çabuk yağlanmasına engel olur. Rezene çayının böbrekler içinde bir arındırıcı olduğunu da unutmamak gerekir.

Rezene Suyu Yapımı

1 litre saf suyu kaynatarak içerisine önceden 20 saniye kadar tavada kavurmuş olduğumuz bir avuç kadar rezeneyi ekleyerek 1 gece boyunca bekletiyoruz. Ertesi sabah bol potasyumlu rezene suyunuz içilmeye hazır olacaktır.

3- Enginar

Potasyum açısından  zengin olan enginar karaciğer detoksuna yardımcı olur. Ayrıca içerisinde bulunan A, K ve C vitaminleriyle kış aylarında vücut metabolizmasının korunmasında yardımcı olur.

4- Ispanak

Stres endişe ve uyku problemlerini içerisinde bulunan yoğun magnezyum içeriğiyle yok eder. Çok güçlü bir toksin temizleme besinidir.

Ispanaklı detoks içeceği tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

 

5- Siyah turp

Son olarak siyah turp da vücudun temizlenmesinde büyük rol oynar. Potasyum yönünden zengin olması sayesinde böbrek fonksiyonlarına katkıda bulunup, vücudun fazla su tutmasına engel olur ve içerdiği lifler sayesinde bağırsaktan geçişi kolaylaştırır.

Toksin Nedir? Zararlı Toksinler Vücuttan Nasıl Atılır yazımız için TIKLAYINIZ..

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ..

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılar

Sitemizde yayınlanan yazılar sadece tavsiye niteliğindedir. Hastalığınızla ve problemlerinizle alakalı doktora başvurmadan online bilgiler ile hareket etmenizi önermiyoruz.

İçerikler tavsiye niteliğinde olup, yazılar içerik üreticileri tarafından üretilmektedir ve ne yazarlar ne de site sahipleri sorumluluk kabul etmemektedir.

MORMİRKET Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

To Top