Genel

Toksin Nedir? Zararlı Toksinler Vücuttan Nasıl Atılır?

Toksin nasıl atılır, toksine ne iyi gelir

Toksin Nedir?

Toksin nedir yazımızda hoşgeldiniz. Toksin vücudumuza hava kirliliği, su, toprak ve yediğimiz besinlerle aldığımız zehirli maddelerdir. Toksin vücudumuzda sadece dış etkenlerden dolayı oluşmaz. Dengesiz ve sağlıksız beslendiğimiz dönemlerde vücut işlevlerini tam olarak yerine getiremeyen organlar vücudun kendi oluşturduğu toksinlere yenik düşerek vücudumuzda toksin birikimine sebebiyet verir. Karaciğer, böbrek, deri, bağırsak ve akciğerler toksinleri vücudumuzdan atan başlıca organlardır. Toksinler vücudumuzdan terleme, idrar yapma, dışkılama, solunum ve düzenli safra üretimi ile atılır. Bu yüzden öncelikle dikkat etmemiz gereken konu düzenli ve sağlıklı beslenmedir.

Toksin Vücudumuzda Nasıl Birikir – Toksin Nasıl Oluşur?

Tükettiğimiz besinlerde ki tarım ilacı kalıntıları ve gıdalar için kullanılan katkı maddeleri, hava kirliliği ve çevre kirliliği ile içtiğimiz suya karışan kurşun cıva gibi ağır metaller, doymuş yağlar ve aşırı tuz ve şeker tüketimi başta midemiz sonrasında bütün sindirim sistemimiz etkilediği için vücudun organizmalar karşısında güçsüzleşmesine sebebiyet verir. Ayrıca düzensiz kullanılan ilaçlar, sigara ve alkol tüketimi, kafein ve uyuşturucu gibi maddeler başta karaciğer ve böbreklerin düzensiz çalışmasına sebep olmasından dolayı bağışıklık sisteminin yavaşlamasına, hormonal dengesizliklere, aşırı kilo problemlerine, ilerleyen yaştaki kalp sağlığı sorunlarına, şeker hastalığı ve kansere kadar birçok hastalığa zemin hazırlayabilir. Son olarak moral bozukluğu, depresyon etkisi ve evde uzun süre hareketsiz durma da toksinlerin vücudumuzda birikmesine neden olur.

Toksinlerin Birikiminin Vücudumuza Zararları Nelerdir, Toksin oluştuğunu Nasıl Anlarız?

  • Baş ağrısı ve öksürük vücudumuzda kronik bir hal olur.
  • Ruh halinde yorgunluk, bitkinlik, kendini iyi hissetmeme gibi değişkenlikler görülür.
  • Vücutta aşırı bir enerjisizlik meydan gelir.
  • Unutkanlık, dikkat bozukluğu ve zihinsel yorgunluklara sebebiyet verir.
  • Ciltte akne, döküntü, egzama ve alerji gibi rahatsızlıkların oluşmasına sebep olur.
  • Sindirim sisteminde ki yavaşlamadan dolayı bağışıklık sistemi çöker.
  • Eklem ağrıları kalp ve kanser gibi hastalıkların başlangıcına sebep olur.

 

Toksinlerden uzak sağlıklı ve spor dolu günler dileriz

Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan besinler için TIKLAYINIZ.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılar

Sitemizde yayınlanan yazılar sadece tavsiye niteliğindedir. Hastalığınızla ve problemlerinizle alakalı doktora başvurmadan online bilgiler ile hareket etmenizi önermiyoruz.

İçerikler tavsiye niteliğinde olup, yazılar içerik üreticileri tarafından üretilmektedir ve ne yazarlar ne de site sahipleri sorumluluk kabul etmemektedir.

MORMİRKET Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

To Top